Rok 2022 v kostce

31.12.2022

Ve sportovním roce 2022 závodnice klubu AE MTK JH, z.s. pravidelně startovaly v závodech,

vypisovaných Českým svazem aerobiku a fitness FISAF.cz ve sportovním aerobiku v kategoriích

jednotlivců a dvojic II. a III.VT (výkonnostní třídy) a v Českomoravském poháru v počtu 41

závodnic.

V závodech II.VT dívky z AE MTK J.Hradec vybojovaly 2x zlato, 3x stříbro, 1x bronz, 2 čtvrtá a 2

šestá místa.

Ve III.VT to byly 4x zlatá, 6x stříbrná, 10x bronzová medaile, 5x krásné 4 místo a řada dalších

bodovaných umístění. Dvě závodnice se kvalifikovaly na podzimní finálový závod MČR v I.VT v

Brně a obsadily nádherné 10. a 12. místo!

Starty v Českomoravském poháru přinesly 8x 1., 7x 2., 3x 3. místo a 13x umístění v první desítce

závodnic.

Dále se členky klubu utkaly se soupeřkami v postupových závodech v aerobiku jednotlivců

Sportovní aerobic Master Class (SAMC), přičemž se těchto závodů účastnilo celkem 33 závodnic

AE MTK JH s celkovým počtem 146 jednotlivých startů. Výsledky byly velmi dobré – vedle mnoha

bodovaných umístění děvčata obsadila 1x 1.místo, 5x 2. místo, 4x 3.místo a po jednom 4. a 5.

místě. Vrcholem byla stříbrná a bronzová medaile sester Řeřichových ve finálovém závodě MČR

SAMC v Praze (23.10.2022), čímž se staly první a druhou vicemistryní České republiky.

Postavení v žebříčku FISAF.CZ za rok 2022 v rámci ČR – 14.místo z 61 klubů.